Uspešno gostovanje partnerjev projekta S.M.ALL.
V Škofji Loki smo gostili predstavnike partnerjev v projektu Urbact S.M.ALL. Tokrat so to Ferrara (Italija), Larissa (Grčija), Komotini (Grčija), Associação de Municípios de Fins Específicos Quadrilátero Urbano (Portugalska), Sofia (Bolgarija), Duskininkai (Litva), Eurometropolis Strasbourg (Francija), Bucharest Metropolitan Area Intercommunity Development Association (Romunija).
Druženje smo začeli v sredo z neformalno večerjo, po uspešni nastanitvi večine predstavnikov oziroma predstavnic partnerjev v Hotelu Lonca.
V delovni četrtek nas je popeljal župan Škofje Loke Tine Radinja z gostoljubnim in nadvse motivacijskim pozdravom. Predstavil je bistvene vsebine, ki se jim Občina Škofja Loka pri načrtovanju in izvedbah na javni infrastrukturi trenutno posveča, poudaril pomen povezovanja in izmenjave dobrih praks ter povabil vse, da se še vrnejo k nam.
V nadaljevanju je koordinatorka projekta v Občini Škofja Loka Mateja Rejc predstavila pomembnejše infrastrukturne projekte, ki se izvajajo v občini Škofja Loka. Večina gostov je našo državo obiskala prvič, tako da smo jim jo malce bolj predstavili, vključno z glavnim mestom. Veliko zanimivih prostorskih in povezovalnih rešitev je v svoji predstavitvi Ljubljane ponudil Matej Nikšič iz Urbanističnega inštituta RS. Zadnji dan so si jih v Ljubljani tudi v živo ogledali.
Sledili sta strokovni predavanji, prvo na temo financiranja trajnostne mestne mobilnosti, s strani strokovnega vodje projekta S.M.ALL Pietra Eliseija in drugo z izmenjavo mnenj med predstavniki in predstavnicami partnerjev v povezavi s pilotnimi projekti, s strani strokovnjaka Donagha Horgana. Delovni dan smo zaključili z nekoliko drugačnim spoznavanjem mesta Škofja Loka v lovu za Margaretinim prstanom in z odlično večerjo.
V petek smo po pregledu stanja finančnih poročil projektnih partnerjev, ki so ga pripravili predstavniki vodilnega italijanskega partnerja Ferrare, nadaljevali s strokovnim predavanjem na temo analize tveganja pri izvedbi pilotnih projektov v okviru integriranih akcijskih načrtov, ki jih pripravljajo projektni partnerji, vsak v svoji občini.
Sledilo je poročilo o aktivnostih in napredku pri delu vseh projektnih partnerjev, po zasluženem kosilu pa ogled Ljubljane in neizbežno slovo do naslednjega mednarodnega srečanja, ki bo v juliju v Franciji.
Bilo je povezovalno, vključujoče, navdihujoče in uporabno – natanko take si želimo tudi vse javne površine v naši občini.